Çıkma Tuğla

Çıkma Tuğla

Çıkma tuğla diğer adıyla harman tuğla, tarihsel geçmişte geleneksel yapı malzemesi olarak kullanılmaktaydı. Günümüzde buna ek olarak dekoratif olması da kullanım amaçları arasında yer alır. Hatta kullanım amacı daha çok dekoratif amaçlıdır denilebilir. Bunun sebebi ise inşaat yapı malzemelerinde kiremit tipi tuğlaların kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla inşaatta yapı malzemesi olarak etkinliği azalmıştır.

Dekoratif ev yapınıza çıkma ateş tuğla ile sağlayacağınız katkıları Kayalar Decor olarak üstleniyoruz. Tuğla noktasında tüm ihtiyaçlarınızda bizimle iletişime geçin ve dilediğiniz konularda size yardımcı olalım.

Çıkma Tuğla Özellikleri

Çıkma tuğla yüksek sıcaklıkta fırınlanır ve rengi de ateş kırmızısıdır. Bu nedenle çıkma ateş tuğla olarak da adlandırılmaktadır.

  • Depreme, olumsuz hava koşullarına son derece dayanıklı bir tuğla çeşididir.
  • İçerisinde yer alan toprak veya kil ısı ve ses yalıtımı noktasında başarılıdır.
  • Çıkma ateş tuğlalar genellikle dekorasyon amacıyla kullanılırlar. Üretiminde farklı renkler oluşturulabilir. Bu durum kullanılmak istenen mekana göre istenilen dizaynın ve ambiyansın yaratılmasına imkan tanır.
  • Çıkma tuğlalar ağır bir yapıya sahiptir. Bu yapıları gereği alanında uzman ve tecrübeli ustalar tarafından yapılmalıdır. Kayalar Decor ustaları işinde ehil kişilerden oluştuğu için gerekli tüm işlemleri kaliteli malzemeler eşliğinde sizlere sağlar.  

Çıkma Tuğla Kullanım Alanları Nelerdir?

Çıkma tuğla kullanım alanları, dilediğiniz alana göre tasarlanabilir. Ev ve iş yerlerinde kullanılabilen bu tuğlaların kaliteleri son derece önem arz eder. İç ve dış mekanlarında doğal ve estetik bir görüntü arayanlar için kaliteli malzemelerimiz ve titiz işçiliğimizle dilediğiniz mekana uyarlayabilirsiniz.

Ev inşalarında tercih edilebilecek çıkma tuğlalar ısıyı koruma özelliğine sahiptir. Bu sayede soğuk hava koşullarında daha savunmalı olacağı gibi maliyet açısından da sizi rahatlatacak bir seçenektir.

Farklı renk seçenekleriyle iç mekanda ve dış mekanlarda, dilediğiniz dekorasyon fikirlerine uygun şekilde kullanabileceğinizi de belirtelim. Bahçe, ofis, işyeri, ev odaları duvarları gibi alanlarda dekoratif zevkinize hitap edecek şekilde çıkma tuğlaların farklı renk seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.  Dilerseniz binalarınızda yapı malzemesi olarak da tercih edebilirsiniz.

Kayalar Decor olarak kaliteli çıkma tuğlaları kullanma noktasında hassasiyet göstererek, özenli işçiliğimizle müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutuyoruz.