Kullanım alanı bazında da kendine geniş bir yer bulan antik tuğla, benzerlerinden ayrışarak son derece tarihi ve aynı zamanda modern bir görünümü beraberinde getirir. Farklı renk pigmentleriyle sunulan antik tuğla modellerimiz kullandığınız mekana göre şekillenerek dilediğiniz estetik görünümü oluşturmanıza yardımcı olur.

Antik Tuğla Hangi Özelliklere Sahiptir?

Antik tuğla, otantik bir görünüm kazandıran düz ve simetrik yapılara sahip olan tuğlalardır. Simetriği duvarlara işlendiğinde düzenli, farklı ve kendine has bir orijinallik oluşturur. Tarihi dokusu ile modernlik birleştirilerek estetik zevkinizin ön plana çıkmasını sağlar.

  • Yapısal özelliklerine bakıldığında uzun ömürlü ve dayanıklılığı ile gözde tercihlerden birini oluşturur. Diğer kültür tuğla modellerine kıyasla daha tarihi bir görünüm kazandırmakla birlikte samimi ve sıcak bir hava ortaya koymaktadır.
  • Evin doğal havasına anında uyum sağlayan yapısı, odanızın veya binanızın dış cephesinin farklılığını ortaya çıkarır.
  • Kötü hava koşullarından etkilenmeyen yapısı uzun vadeli bir yapı malzemesi arayışında olanlar için son derece uygundur.

Antik Tuğla Hangi Alanlarda Kullanılır?

Antik tuğla kullanım alanları son derece geniştir. Bu durum sizin zevkinize ve gözünüze hitap eden her mekana uygulayabileceğiniz anlamına gelir. Yine de genel örnekler vermek gerekirse ofis, iş yeri, evlerin iç mekanlarında ve dış cephelerinde, cafe, restoran gibi mekanların tasarımında rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Toplulukların bulunduğu mekanlarda kullanıldığında içten ve sıcak bir hava katar. Bu da özellikle işletmelerde veya iş yerlerinde kullanılma sebeplerinden birini oluşturur.

Dekoratif tuğla tercihinde bulunmak için kullanılan çıkma antik tuğlalar hem düzeni hem de estetik bir görünümü beraberinde getirir.

Kayalar Decor olarak sunduğumuz çeşitli ve zengin görsele sahip olan tuğla çeşitlerimizle verdiğimiz hizmetlerde, ister evinizin bir duvarında isterseniz de daha geniş alanlarda isteyin. Dilediğiniz mekanın ruhuna en uygun olacak antik tuğla dekorasyon hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeyi amaçlıyoruz.

 

ANTİK TUĞLA MODELLERİ