Kullanım alanlarında işlevselliği ile ön plana çıktığı için diğer dekoratif tuğla çeşitlerine göre farklı konumlarda tercih edilmektedir. Ateş tuğlanın işlevselliğini Kayalar Decor olarak estetikle birleştiriyoruz. Bu sayede kullandığınız yapıların göze hitap etmesi ve havasının değişmesini de sağlamış oluyoruz. Bu sebeple ateş tuğla kullandığınız tüm yapılarda hem işlevsel hem de modern bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Ateş Tuğla Özellikleri Nelerdir?

Ateş tuğla özellikleri adından da anlaşılacağı üzere yüksek ateşe dayanıklı (2800 dereceye kadar) tuğla çeşitlerimizdendir. Kuvars topraktan üretiliyor olması yüksek ateş dayanıklılığını ve kolay erimeyen yapısını sağlıyor. Bu yapısından kaynaklanan özellikler ateş tuğlayı yüksek ısı gerektiren tüm işlerde kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Üretim amacı da daha çok bu işlevselliğinden gelir.

Kayalar Decor olarak tüm bu özelliklerini sizlere sunmak ve kullanmak istediğiniz mekanlarda zengin bir görsellik ortaya koymak adına titiz bir çalışma prensibiyle hareket ediyoruz. Bu sayede fonksiyonel, modern ve estetik bir çalışma ortaya koyuyoruz.

Ateş Tuğla Hangi Alanlarda Kullanılır?

Ateş tuğla kullanım alanları çok çeşitlilik arz eder. Ateşe dayanıklı olmasını istediğiniz tüm mekanlarda veya yapılarda tercih edebilirsiniz. Genel olarak kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Şömine tuğlası
  • Fırın tuğlası olarak; fırın duvarlarında, fırınların kemer ve kapı gibi kısımlarında kullanılır.
  • Ocak tuğlası
  • Barbekü tuğlası
  • Soba tuğlası
  • Baca tuğlası

Geleneksel mimaride bu tür yerlerde kullanılan yapılar estetik baz alınmadan inşa ediliyordu. Fakat günümüz modern mimarisinde estetik de ön plana çıkmıştır. Bu nedenle verdiğimiz tüm tuğla hizmetlerimizde estetik görünümü de ortaya koyarak, fonksiyonelliği sağlamaktayız. Kaliteli ateş tuğlalarımızla birlikte dekoratif yapılarınıza eşlik ederek, arzu ettiğiniz görünümü sizlere sağlıyoruz.

ATEŞ TUĞLA MODELLERİ